Заходи щодо аварійного розвантаження енергосистеми

У випадках загрози сталої роботи Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕС України) підприємствами електроенергетичної галузі застосовуються заходи щодо аварійного розвантаження енергосистеми, передбачені нормативно-технічними документами.

Так, АТ «Чернігівобленерго», як Оператор системи розподілу (ОСР), у разі отримання від Оператора системи передачі (ОСП) системного попередження про загрозу виникнення надзвичайної ситуації в ОЕС України ОСР має вжити заходів попередження та реагування щодо запобігання надзвичайній ситуації або мінімізації її наслідків.

Графік аварійних відключень (ГАВ) застосовується у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України у зв’язку з аварійною ситуацією, яка склалася при раптовому порушенні режиму роботи електростанцій України.

ГАВ застосовується негайно по команді диспетчера Регіонального диспетчерського центру Центрального регіону, який знаходиться в м. Києві. Підприємства електроенергетики виконують команди на застосування ГАВ без попередження споживачів та місцевих органів виконавчої влади.

Графік погодинних відключень (ГПВ) застосовується в разі порушення нормального режиму роботи енергосистеми України внаслідок виникнення тривалого дефіциту електричної потужності.

Графіки застосовуються після попередження споживачів. Не пізніше, ніж за одну добу до застосування ГПВ, підприємства електроенергетики оприлюднюють через місцеві ЗМІ та на своїх веб-сайтах періодичність, причини та тривалість застосування кожної черги ГПВ, терміни перерв електропостачання населених пунктів, окремих житлових масивів, вулиць із зазначенням годин доби.