У першій половині місяця поштові скриньки мешканців Чернігівської області наповнюються квитанціями та рахунками. Це означає, що підійшла пора сплачувати за комунальні послуги. На перший погляд, найпростіша ситуація: необхідно заповнити платіжні документи (квитанції), розрахуватися по ним у касах банківських установ. Однак, зазвичай, зайшовши до банківської установи або поштового відділення, особливо у районних центрах області, необхідно відстояти «чергу довжиною у вічність».

А надворі ХХІ століття. І пересічний громадян потребує технологій, за допомогою яких можна швидко і зручно здійснити необхідні платежі за комунальні послуги.

Сьогодні більшість банківських установ України пропонують сучасні способи оплати певних товарів та послуг. Ознайомившись з нововведеннями банківських установ можна зробити висновок, що на сьогодні для жителів Чернігівській області існує достатньо можливостей не виходячи із своєї оселі спокійно здійснювати платежі.

Разом з тим прикро констатувати про низьку інформованість населення про сучасні форми оплати комунальних платежів. Ця стаття, на наш погляд, допоможе розширити світогляд громадян у цьому напрямку.

Розглянемо декілька найбільш доступних та розповсюджених:

  1. Приват-24. Це система електронних платежів, яка розповсюджується на громадян – власників банківських карток. За допомогою даної системи карткоутримувач через мережу Internet має можливість сплачувати по рахунках, в т. ч. і за «комуналку». Приваблює простота користування даною системою, адже для підключення до неї необхідно мати лише доступ до Internet, банківську картку та мобільний телефон, а дізнатися про неї також просто – набрати на пошуковому сайті «Приват-24» і отримати всю необхідну інформацію.
    https://privatbank.ua/
  2. Регулярні платежі через банківські установи. Система полягає у тому, що банківська установа регулярно проводить списання коштів з банківських карток за певні товари (послуги) по надісланим до надавачами послуг або товарів рахунках. Для безкоштовного підключення до такої послуги необхідно лише одного разу відвідати банківську установу для оформлення доручення на списання коштів з картрахунків.
    https://privatbank.ua/
  3. Bass-термінали. Здійснити платіж через bass-термінал можна як готівкою, так і за допомогою пластикової картки. Наразі з комунальними платежами через такий пристрій можна поповнити депозит, погасити кредит. Зручний інтерфейс термінала дозволить здійснити оплату за лічені хвилини. (Інструкція)
  4. Використання національної системи масових електронних платежів (НСМЕП). Оплата рахунків через мережу Internet за допомогою спеціального пристрою, що підключається до персонального комп’ютера або мобільного телефону.


Говорячи про компанію «Чернігівобленерго» можна відзначити, що ми також не стоїмо осторонь запровадження нових форм оплати і вже запровадили спільний проект в оплаті електроенергії з ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» із застосуванням регулярних платежів, та з ПАТ «Полікомбанк» із використанням платіжної системи НСМЕП. https://pay.platimo.ua/policombank/oblenergo.shtml

Слід також відзначити, як одну з вагомих переваг, що при таких системах оплати із платників не стягується плата за розрахунково-касове обслуговування, а підключення послуги – безкоштовне!

Тож не будемо стояти осторонь, а берімо активну участь у запровадженні нових форм оплати за комунальні послуги, а дивідендами цього буде заощадження часу.