Шановні споживачі електроенергії!

Крадіжка електричної енергії та енергетичного обладнання однією особою може позбавити багатьох споживачів можливості отримувати електричну енергію.

Оскільки розкрадання електроенергії та елементів електромережі може в будь-яку мить завдати шкоди споживачам, компанія "Чернігівобленерго" звертається до мешканців м. Чернігова та області з проханням надавати будь-яку допомогу в боротьбі з цим явищем.

За викрадення елементів електричних мереж згідно Ст. 188 Кримінального Кодексу України передбачена кримінальна відповідальність:

  1. Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання - карається штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
  2. Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, чи у великих розмірах - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
  3. Ті самі дії, вчинені організованою групою або такі, що спричинили особливо тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

У випадку виявлення фактів крадіжки електроенергії шляхом безоблікового користування, самовільного підключення до мереж електропостачальника, пошкодження приладів обліку, зриву (пошкодження) пломби та інших дій споживача, які приводять до зниження показників роботи приладу обліку або мереж, працівники АТ «Чернігівобленерго» складають акт про порушення Правил користування електричною енергією для населення (далі ПКЕЕН) та проводять припинення електропостачання. На підставі акту працівники Компанії обчислюють розмір завданих збитків згідно з методикою, затвердженою Постановою НКРЕ від 22.11.1999 року №1416.

Відновлення електропостачання споживачу згідно з п. 36 ПКЕЕН здійснюється після усунення порушень і оплати споживачем збитків завданих Компанії та витрат на повторне підключення. У разі відмови споживача відшкодувати збитки АТ «Чернігівобленерго» передає матеріали до суду.

Звертаємо увагу! Якщо Ви самі своєчасно письмово повідомите електропостачальника про пошкодження приладу обліку або зірвані пломби (до виявлення порушення працівниками Компанії) та за умови відсутності явних доказів навмисного пошкодження Вами приладу обліку, зриву пломб - нарахування збитків згідно Методики не проводиться.