![](/sites/default/files/company_news/2021-04-21/golovna.jpg)
19 квітня у селі Кобижча Бобровицької ОТГ сталася трагедія – внаслідок ураження струмом загинув 16-річний хлопець, який намагався зробити фото на даху вантажного потяга й отримав смертельний удар струмом від високовольтної лінії. На жаль, випадки ураження струмом, які призводять до тяжких наслідків, в Україні трапляються досить часто, причому як на вулиці, так і в приміщенні. Тому зараз, у розпал карантину, коли всі школярі Чернігівщини навчаються вдома (і часто без нагляду батьків!), як ніколи актуальним буде нагадати їм правила електробезпеки. Пам’ятайте: до 18 років за здоров’я і життя дітей відповідають батьки, а отже і відповідальність за непередбачувані ситуації несуть також вони!
Правила електробезпеки у приміщенні
- Не можна торкатися дротів, ізоляція яких пошкоджена.
- Не можна користуватись зіпсованими вимикачами, розетками та вилками.
- Не можна вставляти в розетки сторонні предмети.
- Не можна витирати електроприлади, розетки та вимикачі мокрою або вологою ганчіркою, а також торкатися електроприладів мокрими руками, якщо вони ввімкнені в електромережу.
- Не можна залишати ввімкненими в мережу електроприлади, якщо ви ними не користуєтесь або ідете з дому.
- Не можна використовувати домашні електроприлади на вулиці, сходах, балконі та у сирих приміщеннях.
- Не можна вмикати у мережу одночасно кілька енергоємних приладів.
- Не можна торкатися металевих предметів, якщо в руках ви тримаєте прилад, підключений до електромережі.
- Не можна торкатися елементів проводки та працюючих електроприладів руками, якщо ви приймаєте ванну чи стоїте босоніж на вологій підлозі.
- Не можна користуватися електроприладом, при вмиканні якого виникає іскріння.
- Не можна при займанні дроту заливати його водою.
Правила електробезпеки на вулиці
- Не можна підніматись на опори ліній електропередачі, заходити у приміщення електроустановок та втручатися в їхню роботу.
- Не можна гратися, рибалити, запускати повітряних зміїв, розпалювати вогнища, копати ями та вилазити на дерева поблизу повітряних ліній електропередачі та електрообладнання.
- Не можна самостійно діставати предмети, що застрягли між дротами.
- Не можна підходити до обірваного дроту повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори ближче, ніж на 8 метрів.
- Не можна знаходитися поблизу повітряних ліній електропередачі під час грози.
- Якщо ви помітили обірвані дроти лінії електропередачі, відчинені двері трансформаторних підстанцій, як сторонні особи проникають у приміщення електроустановок або піднімаються на опори, терміново повідомте про це дорослих або ж у наш кол-центр за номерами: 0-800-210-310 або 0-462-772-901.
Пам’ятайте: електричний струм не має ані запаху, ані кольору, а отже побачити чи відчути його на відстані неможливо. Лише дотримання елементарних правил електробезпеки допоможуть вам використовувати електричну енергію із користю, а головне – безпечно!
Бережіть себе!
![](/sites/default/files/company_news/2021-04-21/Фото 1.jpg)
![](/sites/default/files/company_news/2021-04-21/Фото 2.jpg)