27.09.2021 р.

Протокол вiдкритих обговорень проекту тарифiв Акцiонерного Товариства (ЧЕРНIГIВОБЛЕНЕРГО) на послуги з розподiлу електричної енергiї iз застосуванням стимулюючого регулювання з 01.01 .2022 року


08.09.2021 р.

З метою виконання Постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» повідомляє про проведення відкритого громадського обговорення (відкритого слухання) з питання узгодження структури та рівнів тарифів на послуги з розподілу електроенергії в разі застосування стимулюючого регулювання з 1 січня 2022 року.

Тарифи на розподіл електричної енергії розглядаються та затверджуються відповідними постановами НКРЕКП

На підставі постанови НКРЕКП від 05.10.2018 № 1175 «Про затвердження Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії» АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» будуть зроблені відповідні розрахунки та визначені прогнозні рівні тарифів на послуги з розподілу електричної енергії в разі застосування стимулюючого регулювання. 

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структури та рівнів тарифів на послуги з розподілу електричної енергії в разі застосування стимулюючого регулювання просимо надавати до 21 вересня 2021 року  у письмовому вигляді на адресу: АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО», вул. м. Чернігів, 14000  та в електронному вигляді на електронну адресу kanc@energy.cn.ua
 

 

Звертаємо Вашу увагу, що пропозиції та зауваження до проекту перегляду структур та рівнів тарифів повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням та контактними даними для здійснення зворотного зв’язку.

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

 З метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 серед населення України та з метою дотримання та виконання вимог закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» відкрите обговорення проєкту тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» на 2022 рік відбудеться в режимі відеоконференції на Платформі Skype 24 вересня 2021 року о 16.30 годині. 

Особам, які надали зауваження та пропозиції до проєкту тарифів, за 3 робочі дні до проведення відкритого обговорення Товариством буде направлено листи-запрошення щодо проведення відкритого обговорення в режимі відеоконференції. Інші особи, які бажають взяти участь у відкритому обговоренні, можуть подати заявки про участь у такому обговоренні до Товариства не пізніше як за 2 дні до проведення відкритого обговорення проєкту тарифів. Для участі у відкритому обговоренні заявки приймаються в електронному вигляді на електронну адресу: kanc@energy.cn.ua. У повідомленні про бажання приймати участь у відкритому обговоренні необхідно обов’язково вказати електронну адресу, яка буде ідентифікатором для відеоконференції.

Результати обговорення будуть оформлені відповідним протоколом та оприлюднені на офіційному сайті АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»


Уточнено

22.09.2021

В зв’язку з затвердженням змін до Постанови НКРЕКП від 05.10.2018 № 1175 "Про затвердження Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії» та Постанови НКРЕ від 11.07.2013 № 899 "Про затвердження Порядку визначення регуляторної бази активів суб'єктів природних монополій у сфері електроенергетики" 16 вересня 2021 року АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» повідомляє про продовження терміну надання пропозицій та зауважень до Проєкту перегляду структури та рівнів тарифів на послуги з розподілу електричної енергії в разі застосування стимулюючого регулювання до 23 вересня 2021 року.

Відкрите обговорення проєкту тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» на 2022 рік відбудеться в режимі відеоконференції 27 вересня 2021 року о 15.00 годині.

Обгрунтування


01.01.2021 р.

Протокол відкритого обговорення проєкту перегляду тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» за умови переходу на стимулююче регулювання з 01.01.2021 року.


21.09.2020 р.

Звертаємо увагу про перенесення дати відкритих обговорень! Відкриті обговорення проєкту тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» в разі застосування стимулюючого на 2021 рік відбудеться в режимі відеоконференції на Платформі Skype 28 вересня 2020 року о 16.30 годині.


11.09.2020 р.

З метою виконання Постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» повідомляє про проведення відкритого громадського обговорення (відкритого слухання) з питання узгодження структури та рівнів тарифів на послуги з розподілу електроенергії в разі застосування стимулюючого регулювання з 1 січня 2021 року.

Тарифи на розподіл електричної енергії розглядаються та затверджуються відповідними постановами НКРЕКП.

На підставі постанови НКРЕКП від 05.10.2018 № 1175 «Про затвердження Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії» АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» були зроблені відповідні розрахунки та визначені прогнозні рівні тарифів на послуги з розподілу електричної енергії в разі застосування стимулюючого регулювання.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структури та рівнів тарифів на послуги з розподілу електричної енергіїв разі застосування стимулюючого регулювання просимо надавати до 21 вересня  2020 року у письмовому вигляді на адресу: АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО», м. Чернігів, 14000 та в електронному вигляді на електронну адресу kanc@energy.cn.ua

Звертаємо Вашу увагу, що пропозиції та зауваження до проекту перегляду структур та рівнів тарифів повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням та контактними даними для здійснення зворотного зв’язку.

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

 З метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 серед населення України та з метою дотримання та виконання вимог закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» відкрите обговорення проєкту тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» на 2021 рік відбудеться в режимі відеоконференції на Платформі Skype 23 вересня 2020 року о 16.30 годині.

Особам, які надали зауваження та пропозиції до проєкту тарифів, за 3 робочі дні до проведення відкритого обговорення Товариством буде направлено листи-запрошення щодо проведення відкритого обговорення в режимі відеоконференції. Інші особи, які бажають взяти участь у відкритому обговоренні, можуть подати заявки про участь у такому обговоренні до Товариства не пізніше як за 2 дні до проведення відкритого обговорення проєкту тарифів. Для участі у відкритому обговоренні заявки приймаються в електронному вигляді на електронну адресу: kanc@energy.cn.ua. У повідомленні про бажання приймати участь у відкритому обговоренні необхідно обов’язково вказати електронну адресу, яка буде ідентифікатором для відеоконференції.

            Результати обговорення будуть оформлені відповідним протоколом та оприлюднені на офіційному сайті ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»

 

Обгрунтування АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»


11.09.2018 р.

АТ «Чернігівобленерго» повідомляє, що відкриті громадські обговорення (відкриті слухання) щодо перегляду структури та рівнів тарифів на послуги з розподілу електричної енергії з 01.12.2018 року, вважати такими, що не відбулися у зв’язку з неприйняттям на даний час відповідних Постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо тарифів на послуги з розподілу електричної енергії з 01.12.2018 року.


28.08.2018 р.

З метою виконання Постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 АТ «Чернігівобленерго» повідомляє про проведення відкритого громадського обговорення (відкритого слухання) з питання узгодження структури та рівнів тарифів на послуги з  розподілу електроенергії з 1 грудня 2018 року.

Тарифи на розподіл електричної енергії розглядаються та затверджуються відповідними Постановами НКРЕКП.

На підставі нормативних документів АТ «Чернігівобленерго» були зроблені відповідні розрахунки та визначені прогнозні рівні тарифів на послуги з розподілу електричної енергії.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структури та рівнів тарифів на послуги з розподілу електричної енергії просимо надавати до 10 вересня  2018 року  у письмовому вигляді на адресу:  АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО», м. Чернігів, 14000  та в електронному листі на e-mail: kanc@energy.cn.ua

Звертаємо Вашу увагу, пропозиції та зауваження до проекту перегляду структур та рівнів тарифів повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням та контактними даними для здійснення зворотного зв’язку.

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.
Після прийняття та обробки усіх зауважень та пропозицій будуть проведені відкриті громадські обговорення (відкриті слухання), про що буде повідомлено додатково.


20.04.2018 р.

АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» інформує про проведення відкритого обговорення проекту тарифів на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання з 01.07.2018.

АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» на виконання постанови НКРЕКП від 30.06.2017 № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (зі змінами) повідомляє про проведення відкритого обговорення проекту тарифів на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання з 01.07.2018.

- електронним листом на e-mail: kanc@energy.cn.ua

Громадські обговорення відбудуться 5 травня 2018 року об 11:00 за адресою м. Чернігів, проспект Миру, 43, Чернігівська обласна рада

Обґрунтування ПрАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» щодо необхідності перегляду структур та рівнів тарифів

Громадські обговорення, які мали б відбутися 05 травня 2018 року, переносяться на 07 травня 2018 року на 11:00 за адресою м.Чернігів,

Протокол засідання Комісії з питань організації та проведення відкритого обговорення проектів тарифів АТ «Чернігівобленерго» на розподіл (передачу) та постачання електричної енергії на 2018 рік з впровадженням стимулюючого регулювання у сфері розподілу та/або постачання електричної енергії  


17.01.2018 р.

АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» прийнято рішення щодо підготовки та подання до НКРЕКП матеріалів з метою переходу Товариства до стимулюючого тарифоутворення у сфері передачі та постачання електричної енергії з 01.04.2018 р.

10.01.2018 року в «Урядовому кур’єрі» № 5 була опублікована постанова № 972 від 27.07.2017 року «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 23 липня 2013 року № 1009» Цією постановою затверджена регуляторна норма доходу на регуляторну базу активів в розмірі 12,5 %. В зв'язку з цим  та з метою виконання Постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» повідомляє про відкрите громадське обговорення з питання узгодження переходу Товариства до стимулюючого регулювання та перегляду рівнів тарифів на передачу та постачання електроенергії на 2018 рік в разі застосування стимулюючого регулювання.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структур та рівнів тарифів просимо надавати до 29 січня 2018 року (включно):
- у письмовому вигляді на адресу:  АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО», м. Чернігів, 14000
- електронним листом на e-mail: kanc@energy.cn.ua

Звертаємо Вашу увагу, пропозиції та зауваження до проекту перегляду структур та рівнів тарифів повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням та контактними даними для здійснення зворотного зв’язку.

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

Обґрунтування АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» щодо необхідності перегляду структур та рівнів тарифів

Громадські обговорення відбудуться 1 лютого 2018 року об 11:00 за адресою м. Чернігів, проспект Миру, 43, Чернігівська обласна рада.

Протокол засідання Комісії з питань організації та проведення відкритого обговорення проектів тарифів АТ «Чернігівобленерго» на розподіл (передачу) та постачання електричної енергії на 2018 рік з впровадженням стимулюючого регулювання у сфері розподілу та/або постачання електричної енергії  


07.08.2017 р.

АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНРГО" інформує про проведення відкритого обговорення проекту структури та рівня тарифів на розподіл (предачу) та постачання електричної енергії на 2018 рік.

Формування тарифів згідно постанови НКРЕ №801

Тарифи по стимулюючому регулюванню

Голова НКРЕКП Дмитро Вовк презентував перехід на стимулююче тарифоутворення в сфері електроенергетики

18 листопада в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитра Вовка на тему: «Як стимулююче тарифоутворення може змінити ринок електроенергії в Україні».

Про це повідомляється на офіційному сайті НКРЕКП 19 листопада 2015 року: http://www.nerc.gov.ua/?news=4799

Основними ключовими положеннями презентації були такі питання:

     • Чому країни ЄС перейшли до стимулюючого тарифоутворення?

     • Чим передбачено перехід до стимулюючого тарифоутворення в Україні?

     • Стратегічні помилки затрати-плюс в минулому.

     • Оновлення НКРЕКП нормативної бази в 2015 році.

     • Стимулююче регулювання в довгостроковому періоді.

     • Міфи та реальність по ставкам на бази активів.

     • Порівняння діючої методології витрати-плюс та стимулюючого регулювання.

     • Інтеграція інтересів при стимулюючому регулюванні.

     • Індикативний графік переходу до стимулюючого регулювання тощо.

     • Також учасниками презентації відбулося обговорення проблемних питань впровадження стимулюючого регулювання в Україні.

Зважаючи на переваги стимулюючого регулювання та відповідність результатів діяльності Товариства вимогам до переходу:

     • 100 % розрахунок за куповану електричну енергію;

     • відсутність заборгованості за електроенергію перед ДП “Енергоринок” або наявність договорів про її реструктуризацію;

     • проведення оцінки активів,

     • проведення переоцінки активів з метою встановлення регуляторної бази активів для розрахунку регуляторної амортизації та прибутку;

     • встановлення норми прибутку на рівні, достатньому для залучення необхідного обсягу інвестицій;

     • покриття обґрунтованих операційних витрат;

     • встановлення довгострокових параметрів регулювання (цільових показників якості та надійності).

керівництвом АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» було прийнято рішення про підготовку та подання документів для переходу до стимулюючого регулювання.

Перелік нормативно-правових документів, які регламентують запровадження стимулюючого регулювання:

Закон України «Про природні монополії»;

Стратегія сталого розвитку «Україна-2020», затверджена Указом Президента України від 12.01.2015 № 5/2015;

Наказ фонду Державного майна України від 12.03.2013 № 293 «Про затвердження Методики оцінки активів суб’єктів природних монополій, суб’єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії»;

Постанови НКРЕ:

  від 15.08.2013 № 1109 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо плану роботи ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання»;

   від 23.07.2013 № 1009 «Про встановлення параметрів регулювання, що мають довгостроковий строк дії, для цілей стимулюючого регулювання»;

   від 26.07.2013 № 1029 «Про застосування стимулюючого регулювання у сфері передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами»;

   від 11.07.2013 № 898 «Про затвердження Порядку визначення необхідного доходу від здійснення діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання»;

   від 11.07.2013 № 899 «Про затвердження Порядку визначення регуляторної бази активів суб’єктів природних монополій у сфері електроенергетики»;

   від 11.07.2013 № 900 «Про затвердження Порядку розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію, тарифів передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання»;

   від 26.07.2013 № 1030 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання»;

   від 26.07.2013 № 1031 «Про затвердження Порядку розподілу активів, витрат та доходів між видами діяльності ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними)електромережами»;

   від 26.07.2013 № 1032 «Про затвердження Порядку визначення необхідного доходу від здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання».
 

Зазначені нормативно-правові документи розміщені в системі інформаційно-правового забезпечення "Ліга:Закон" та на офіційній сторінці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) в мережі Інтернет за адресою: www.nerc.gov.ua

План роботи з переходу АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» до стимулюючого регулювання