«Війна не закінчилася, а світло у споживачів має бути за будь-яких умов!»
– Обирати, виходити чи не виходити на роботу на початку повномасштабного вторгнення росіян, мені навіть не довелося, – посміхається електромонтер оперативно-виїзної бригади цеху централізованого ремонту Чернігівських МЕМ Володимир Глухенький. – Визначила це сама доля – у ніч, коли москалі вперше обстріляли Україну ракетами, я був на зміні. Наша бригада мала їхати на планові роботи, аж тут зателефонував диспетчер і сказав, що треба повертатися на базу, бо... почалася війна. Спочатку було просто відчуття розгубленості і якогось ступору, бо ніяк не міг втямити, що таке і правда може відбуватися у ХХІ столітті. От як реагувати на таке повідомлення, якщо, що таке війна, знаєш лише з книжок і фільмів? Щоправда, тривав цей стан недовго. За розгубленістю прийшла тверда впевненість, що треба посилено працювати, адже навіть під час війни містяни мають бути зі світлом.
У перші дні активних бойових дій на території Чернігівщини оперативно-виїзним бригадам було не солодко – протягом дня їм доводилось просто без перепочинку їздити з одного місця пошкодження до іншого, але ніхто на це не скаржився.
– Взагалі робота в той час кардинально від нашої звичної не відрізнялася, хіба що сирени та вибухи відволікали, – і зараз жартує Володимир Миколайович. – Ну і пошкодження не завжди були електричними. Якщо раніше лише зрідка якийсь вандал міг збити молотком замок на трансформаторній підстанції, то після вибухів двері та дахи ТП часто повністю зносило, обладнання дірявило осколками. Та що тут поробиш... Якось справлялися. Коли снаряди свистіли зовсім поряд, було страшно, а так, якщо чесно, навіть не мали часу про це подумати. Окрім того, людина до всього звикає, така її природа...
Зараз оперативно-виїзні бригади Чернігівських МЕМ працюють у своєму звичному режимі.
– Добре, що у нас нарешті стало спокійніше. Але всі ми і досі напоготові – війна не закінчилася, тож маємо бути готовими до найгіршого і вже зараз ладнати мережі так, щоб у випадку повторної агресії ворожі кулі нанесли їм якомога меншу шкоду, – каже Володимир Глухенький. – Світло у споживачів має бути за будь-яких умов!