«Страшно – не страшно, а треба виконувати свою роботу. Бо якщо ти відмовишся, тоді комусь її доведеться робити за тебе»

У травні цього року електромонтеру оперативно-виїзної бригади 5 групи Семенівської дільниці Корюківського РЕМ Анатолію Панасенку виповнилося 60 років.

– Хіба міг колись подумати, що святкуватиму ювілей, коли над головою літатимуть ворожі літаки, – зітхає він. – А воно бачте як…

В енергетиці Анатолій Григорович чи не все життя. Прийшов працювати в цю сферу одразу ж після армії – у 1982-му.

– Був час, що займався іншою справою, але ж все одно повернувся сюди. Із 42 років робочого стажу в енергетиці – понад 25. Та й взагалі все завжди було так чи інакше до неї дотичним, – каже він.

Розмовляємо із Анатолієм Григоровичем у приміщенні дільниці – семенівські енергетики тільки-но приїхали з ремонту лінії, пошкодженої осколками після обстрілів рашистів.

– Село Миколаївка, два кілометри від кордону, – пояснює Анатолій Панасенко. – На жаль, зараз це вже звична для нас робота.

І згадує:

– 24 лютого я прокинувся о пів на п’яту ранку, вийшов у гараж і раптом почув звуки стрільби. Стало ясно – на нас наступають росіяни. А 25 лютого я вже був на роботі – за графіком. Щоправда, в період окупації на ремонти ліній ми виїжджали не так часто – як то кажуть, проносило. А ось після того, як рашисти відступили… Всяке бувало. Якось виїхали на лінію о 9 ранку в одне із сіл, що відноситься до нашої дільниці. А там тільки о 6 ранку обстріл закінчився. Дев’ять прольотів лежить на землі, тож роботи чимало. Узялися за ремонт. Аж тут після 10 почули, що неподалік почався обстріл. Виявилося, в сусідньому селі. Потім звуки стали голосніші і ще голосніші. А я в цей час на кігтях на опорі. Довелося робити швидкісний спуск і ховатися в лісі, – сміється Анатолій Григорович. – Але страх то таке… Страшно – не страшно, а треба виконувати свою роботу. Бо якщо ти відмовишся, тоді комусь її доведеться робити за тебе. Як у селах без світла? Тому завжди кажу собі: «Страх залишай у кишені і – гайда! Ось прийде Перемога, тоді все буде по-іншому». Сподіваємось, це буде вже скоро!