«Віримо у наших захисників, сподіваємось на краще і робимо все, щоб забезпечити хоч часточку звичного комфорту для наших споживачів»
– 24 лютого 2022 року я прокинувся на світанку від звуку вибухів. Вийшов на вулицю. Кругом стояв якийсь гуркіт, а здалеку було видно спалахи. Здогадки прийшли самі по собі… Я одразу ж кинувся будити дружину, хоч у той момент навіть не розумів, що робити далі, – згадує електромонтер ОВБ Семенівської дільниці Корюківського РЕМ Роман Деденко. – Психологічно ото, мабуть, і було найважче. Не розумієш, що буде далі, що тобі робити зараз, як рятувати свою родину. В принципі, так ми живемо і досі – не розуміючи, чого чекати в майбутньому. Однак на роботу це жодним чином не впливає.
На свою першу робочу зміну в режимі війни Роман Васильович вийшов 25 лютого – що б не відбувалося навколо, оперативно-виїзні бригади щодня виконували свої безпосередні завдання.
– Це мій фах, про отримання якого я жодного разу не пожалкував, а тому навіть сумнівів, виходити на роботу чи ні, в мене не було, – каже він. – Навчався я в Ніжинського агротехнічному інституті за спеціальністю «електрифікація та автоматизація», у «Чернігівобленерго» працюю вже 10 років. Спочатку було 2,5 року роботи в мережній дільниці, потім розпочалася робота у складі оперативно-виїзної бригади. Остання має свою специфіку – треба швидко реагувати на виклики й оперативною парою приймати рішення (часто нестандартні), а це величезна відповідальність. Тим паче зараз, коли працюємо в зоні бойових дій. Коли виїжджаємо у прикордоння, завжди одягаємо бронежилети та спеціальні захисні каски. Важко, бо вага у них не маленька, але це наша безпека. У роботі частіше використовуємо лази, бо працювати треба максимально швидко, а з вишкою так не вийде. Та і привертати зайвої уваги ворога не хочеться. У зоні бойових дій маємо бути максимально уважними, прислухатися до кожного шереху чи тріску. У принципі, живемо ми в таких же умовах, як і працюємо, – під постійними обстрілами. При цьому поряд сім’я, діти. Коли починається обстріл, ти ж не знаєш, куди прилетить. Часто від виходу до приходу снаряду проходить всього кілька секунд. І ці секунди вирішують життя. Але… Віримо у наших захисників, сподіваємось на краще і робимо все, щоб забезпечити хоч часточку звичного комфорту для наших споживачів.