На виконання Закону України далі ЗУ «Про ринок електричної енергії» та з метою забезпечення реалізації норм Закону НКРЕКП затверджені наступні підзаконні акти:

     - Правила ринку електричної енергії;

     - Правила ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку електричної енергії;

     - Кодекс систем розподілу;

     - Кодекс комерційного обліку електричної енергії;

     - Правила роздрібного ринку електричної енергії.

   Частина з вищезазначених документів вже набула чинності та опублікована в газеті «Урядовий кур'єр». В розділі 6 «Кодексу комерційного обліку електричної енергії», який затверджений постановою НКРЕКП № 311 від 14.03.2018р. та набув чинності з 19.04.2018р. зазначено, що у побутових споживачів покази лічильника мають зчитуватися на перше число календарного місяця, наступного за розрахунковим. Якщо побутовий споживач самостійно подає дані про обсяги споживання електричної енергії за розрахунковий період, такі дані надаються споживачем до ППКО (Постачальника послуги комерційного обліку (на даний час АТ «Чернігівобленерго»)) не пізніше 4 числа місяця (потрібно розуміти з 1 по 4 число календарного місяця включно), наступного за розрахунковим, шляхом повідомлення по телефону чи іншими електронними засобами або через свій «особистий кабінет» на сайті АТ «Чернігівобленерго», або через особисте звернення до АТ «Чернігівобленерго». Зчитані побутовим споживачем, чи отримані або зчитані представником АТ Черрнігівобленерго» покази лічильника електричної енергії в інший день вважаються вихідними даними для визначення показів лічильника на перше число календарного місяця шляхом додавання (віднімання) споживання, розрахованого відповідно до профіля споживання побутового споживача, помноженого на кількість днів (діб) між датою зчитування показів та першим числом календарного місяця. Середньодобове споживання визначається виходячи з даних про покази лічильника, зафіксовані між двома послідовними зчитуваннями, та кількості днів між цими зчитуваннями показів.

   З 01.05.2018р. в частині застосування механізму «донарахування» Товариство починає діяти у відповідності до вимог «Кодексу комерційного обліку». Тому, для уникнення непорозумінь, щодо формування платіжних документів побутовим споживачам на підставі самостійно переданих показників лічильників, починаючи з травня місяця потрібно брати до уваги вищезазначені зміни.