8 вересня з робочим візитом АТ «Чернігівобленерго» відвідали Міністр енергетики України Герман Галущенко та його перший заступник Юрій Власенко – ознайомились з роботою підприємства, проблемами, з якими воно зіштовхнулося після активної фази бойових дій на Чернігівщині, а також перспективами подальшого розвитку електроенергетики в області.
– У майбутньому ми хочемо змінити ту структуру енергетичної системи, яка в Україні є зараз, – наголосив Міністр енергетики. – Аби після перемоги не відновлювати старе, а використовувати нові технології і підходи згідно з кращими світовими практиками.
Відвідавши центральний склад підприємства, на якому зберігається обладнання, отримане «Чернігівобленерго» в якості гуманітарної допомоги за координації Міненерго, Герман Галущенко сконцентрував свою увагу на тому, що зараз підприємства енергетичної галузі мають гарну змогу випробувати ті зразки обладнання, якого раніше в Україні не було, визначити найкраще і в подальшому проводити поточні та капітальні ремонти електромереж уже із його застосуванням.
– Дійсно, багатьма матеріалами та устаткуванням, які надійшли нам з інших країн, ми користуємось вперше, – говорить Голова правління АТ «Чернігівобленерго» Михайло Ільницький. – На жаль, в період активних бойових дій, коли щодня доводилось проводити чимало ремонтів (причому швидко і в екстремальних умовах), такого у нас не було. Зате тепер ми добре знаємо, що в такий час знадобилося б найбільше, а тому можемо допомогти практичними порадами нашим колегам, які і досі ремонтують мережі під обстрілами, наприклад енергетикам Миколаївщини та Харківщини.
На важливості безперебійної роботи енергетичних підприємств України загалом і АТ «Чернігівобленерго» зокрема наголосили і представники місцевої влади – перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш та заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Синенко, які також були присутні на зустрічі:
– У період активних бойових дій мешканці Чернігівщини, як ніколи, відчули, наскільки важлива електроенергія, адже без неї неможливі ані безперервні газо- та водопостачання, ані теплопостачання. Якщо ж говорити про опалювальний сезон, який скоро настане, то і взагалі – електроенергія буде однією із основних складових для його нормального проходження.
Однак, попри складну ситуацію у країні, енергетичні підприємства живуть не лише проблемами. А тому і цей візит керівництва Міністерства енергетики України не обійшовся без приємностей. Почесними грамотами Кабінету Міністрів України «За особисту мужність та самовідданість при виконанні заходів із забезпечення електропостачання Чернігівської області під час активних бойових дій» Герман Галущенко нагородив:
Віктора Олександровича Бояринцева – водія автотранспортних засобів Чернігівської дільниці служби транспорту і логістики;
Сергія Володимировича Матвеєнка – провідного аудитора відділу внутрішнього аудиту;
Ігоря Петровича Саковського – провідного інженера (з тепловізійного контролю) служби діагностики, ізоляції і захисту від перенапруги;
Юрія Васильовича Шалупню – водія автотранспортних засобів Чернігівської дільниці служби транспорту і логістики.
Іще дві нагороди – Почесні грамоти «За активну участь у роботі обласної профспілкової організації, за підтримку своєю працею колег, Товариства, області, держави, за проявлену особисту мужність та самовідданість при виконанні заходів із забезпечення електропостачання Чернігівської області під час бойових дій в умовах режиму воєнного стану та з нагоди свята – Дня Незалежності Україні» – чернігівським енергетикам вручив голова Незалежної галузевої профспілки енергетиків України Сергій Лісін. Дісталися вони:
Максиму Валерійовичу Храпатому – майстру першої групи Чернігівської виробничої дільниці №2 Північної зони обслуговування служби ліній 35 кВ і вище;
Сергію Васильовичу Катіману – водію автотранспортних засобів служби транспорту і логістики.
Сергій Лісін зазначив, що зараз профспілкові організації НПЕУ усіх Операторів систем розподілу активно залучені у волонтерську роботу, між організаційними ланками профспілки із самого початку повномасштабної війни здійснюється взаємна координація дій, запроваджуються благодійні акції для збору коштів мобілізованим працівникам, надається всебічна допомога пораненим бійцям, які знаходяться на лікуванні, та членам профспілки, які втратили житло або домівки яких зазнали руйнувань від війни.