29 вересня на базі навчального полігону Чернігівських МЕМ пройшов щорічний конкурс професійної майстерності серед команд відокремлених підрозділів АТ «Чернігівобленерго». Хоча для багатьох це і стало великим подивом – через повномасштабну війну на території України більшість компаній цього року вирішила від нього відмовитись.
– Довго вагалися і ми, однак врешті-решт дійшли висновку, що це гарна нагода трохи відволікти працівників компанії від складних умов буденної роботи, дати їм можливість поспілкуватися з колегами, а також отримати нові знання, які їм знадобляться в нових життєвих реаліях, – зазначив Голова правління АТ «Чернігівобленерго» Михайло Ільницький.
На змагання керівництво компанії запросило начальника частини піротехнічних робіт АРЗ СП ДСНС України в Чернігівській області підполковника служби Михайла Ільєва, який не лише розповів про нові загрози життю і здоров’ю мешканців області після тривалих бойових дій та деокупації, а й наочно продемонстрував, які саме «сюрпризи» позалишали на нашій землі російські військові і як вберегтися від їхньої дії.
– Зараз земля Чернігівщини практично начинена різними боєприпасами. Тож, на жаль, наслідки війни ми відчуватимемо іще багато років, – наголосив він.
Окрім того, і всі етапи цьогорічного конкурсу профмайстерності так чи інакше також були пов’язані з роботою енергетиків у воєнний час. На першому проводилася оцінка знань персоналу нормативних документів (охорона праці, технологія робіт, пожежна безпека) та оцінка психофізіологічних якостей до проведення оперативних перемикань (пам’ять, увага).
– Ні для кого не секрет, що після закінчення періоду активних бойових дій на території області багато людей зіштовхнулися з проблемою зменшення здатності концентрувати увагу та зниження пам’яті. Тому мета цього етапу не лише перевірити ці якості в учасників конкурсу, а й навчити їх простим методикам, як це можна тренувати, – пояснила психолог підприємства Олена Назаренко.
На другому етапі учасники конкурсу звільняли потерпілого від дії електричного струму на ПЛ-10 кВ, виконували реанімаційні заходи на манекені (непрямий масаж серця та штучне дихання), а також демонстрували свої навички з надання домедичної допомоги при переломі верхньої та нижньої кінцівок з накладанням шини та при ампутації верхньої та нижньої кінцівок в результаті вибуху міни.
– Приємно, що всі команди мають дуже хороші навички з надання першої медичної допомоги, – каже медична сестра АТ «Чернігівобленерго» Світлана Філоненко. – А дехто на практиці навіть продемонстрував, як це можна зробити підручними способами, коли поряд немає усіх необхідних засобів із аптечки. З такими знаннями наших працівників ми можемо бути впевнені, що у критичній ситуації їхні колеги не залишаться без допомоги. Зараз же це актуально як ніколи, адже частина відокремлених підрозділів нашого Товариства і досі продовжує працювати під обстрілами.
А ось третій та четвертий етапи конкурсу були вже суто технічними. На третьому енергетики мали підключити генератор до ПЛ-0,4 кВ. На четвертому – визначити працездатність силового трансформатора 10/04 кВ після пошкодження в мережі 10 кВ.
– Підключення генератора – доволі актуальне завдання, адже в березні цього року, коли частина районів області і сам Чернігів залишилися без світла, для більшості установ критичної та соціальної інфраструктури це був єдиний порятунок. Тоді підключення генераторів стало щоденною роботою працівників нашої компанії, – говорить директор з охорони праці АТ «Чернігівобленерго» Юрій Волохін. – Четверте завдання також не менш актуальне, адже з наслідками пошкоджень у мережах енергетикам доводиться зіштовхуватися щодня – як у мирний, так і у воєнний час.
Найкращі результати цього року показала бригада Корюківського РЕМ (Олексій Кекух, Олександр Макей, Андрій Кучма та Андрій Здота). За чотири етапи конкурсу вони набрали 91,5 бала. Друге місце з результатом 77,8 бала посіла бригада Ніжинського РЕМ (Дмитро Білоус, Євгеній Гомоляко, Олег Компанець та Олександр Білоус). Третє місце дісталося бригаді Прилуцького РЕМ (Микола Нагнойний, Олександр Маліяд, Андрій Єрмак та Юрій Тимошенко), яка набрала 74,05 бала. Усі переможці отримали грошові винагороди від керівництва компанії, подарунки від профспілкового комітету та партнерів Товариства.
– Цей конкурс вкотре продемонстрував, що ви готові до будь-яких завдань і випробувань, – підсумував Михайло Ільницький. – Ми пройшли дуже важкий період роботи в умовах активних бойових дій. Однак те, що на територію нашої області повернулося більш-менш мирне життя, не означає, що можна розслабитися. Кожен із вас має дбати насамперед про свою безпеку, адже цього року до інших небезпечних факторів на робочому місці додалася небезпека пов’язана з обстрілами та нараженням на вибухонебезпечні предмети. Усі ви – справжні професіонали, і компанії ви потрібні живими і здоровими! Оце зараз і є вашим основним завданням!