АТ «Чернігівобленерго» не припиняє турбуватися про психологічний комфорт своїх працівників, яким за період активних бойових дій в області довелося чимало пережити як на роботі, так і вдома. З усіма, хто потребує допомоги, тут постійно працює провідний психолог Товариства Олена Назаренко. А 30 вересня чернігівські енергетики мали змогу поспілкуватися ще й з психологами мобільної бригади, які беруть участь у проєкті «Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка постраждалих від конфлікту в Україні», який на Чернігівщині реалізовує Громадська організація «Підтримка психічного здоров’я» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Мальтійської служби допомоги в Україні.
Протягом кількох годин три психологи мобільної бригади – Яніна Смоляр, Дмитро Зінченко та Яна Усатенко – спілкувалися з працівниками компанії. Говорили про те, як підвищити здатність справлятися з власними потребами та запитами, як запобігти дезадаптивній поведінці, навчали, як випрацювати ключові навички психологічного відновлення.
– Зазвичай звички та навички випрацьовуються після багаторазових повторень. Війна ж – той випадок, коли повторення не потрібні. У критичних умовах наш мозок випрацював навичку напружуватися. І навіть коли війна відступає, оця напруга залишається, – наголосив Дмитро Зінченко. – Із нею ми і маємо навчитися справлятися.
Під час бесіди енергетики мали змогу поділилися своїми проблемами та переживаннями й отримати конкретні відповіді та поради, а також випробувати кілька технік для стабілізації свого стану в напружених ситуаціях, які можна легко застосувати у повсякденному житті.
Зараз така допомога актуальна, мабуть, як ніколи. Адже як українські, так й іноземні психологи наголошують: після 24 лютого цього року психологічно травмованим можна вважати все населення України. І щоб повернути людям здатність нормально управляти власним життям, бесіди з психологами просто необхідні, однак далеко не всі можуть самі знайти потрібного фахівця і відважаться звернутися по його допомогу. В АТ «Чернігівобленерго» це добре розуміють, а тому завжди готові до таких психологічних ініціатив. Якщо такі зустрічі реально допоможуть бодай одному працівнику компанії повернутися до звичного життя, значить в них уже є сенс!