Із початком робочого тижня в Україні стрімко зросло споживання електроенергії. Лише в нашій області протягом останніх днів обсяг використаної збільшився на 43 МВт. Тут збіглося кілька факторів одразу – по-перше, після святкових вихідних збільшилося споживання електроенергії промисловістю та бізнесом, по-друге, суттєво знизилась температура повітря, що призвело до збільшення обсягу використаної електроенергії і побутовими споживачами.
На жаль, зараз покрити всі потреби споживачів у повному обсязі українська енергосистема не може – низка об’єктів енергоінфраструктури (в тому числі й електростанцій, які генерують найбільшу частину електроенергії) дуже пошкоджена або навіть окупована ворогом. Тому, щоб зберегти баланс в енергосистемі, всім обласним енергокомпаніям були знову доведені ліміти споживання електроенергії.
Виробники електроенергії та оператори систем розподілу постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, однак така робота вимагає колосальних сил, а головне – часу. Але! Допомогти у стабілізації енергосистеми можуть і споживачі. Для цього потрібно лише відповідальніше поставитись до споживання електроенергії. Скористайтеся кількома простими порадами:
1. На час відключення світла відʼєднайте від мережі всі енергоємні прилади – бойлери, електроплити, пральні машинки, електрочайники тощо.
2. Вимкніть світло в кімнатах, якими не користуєтесь.
3. Після появи світла не вмикайте всі енергоємні прилади одночасно. Це може призвести до перевантаження мережі і повторного відключення уже через аварію. Користуйтесь електроприладами почергово.
4. Електродвигуни та помпові станції вмикайте аж за 20-30 хвилин після появи світла.
5. Утримайтесь від використання зовнішнього освітлення фасадів, ресторанів, торгових центрів. Воно створює високе одночасне навантаження на мережі під час увімкнення.
Поради не нові і доволі звичні, однак саме їх виконання дозволить зменшити навантаження на мережу (а отже і зменшити ліміти споживання) і в той же час вбереже ваші електроприлади від поломок.
Ми ж і надалі працюватимемо, щоб забезпечити вас електропостачанням. Роботи в енергетиків вистачає, адже до цього дня енергосистема України вже зазнала 11 ракетних та 14 безпілотних атак ворога. Що буде далі, спрогнозувати важко, а між тим пошкодження об’єктів генерації та магістральних мереж уже дуже складні і масштабні. Маємо триматися разом і допомагати одне одному. Лише так ми можемо наблизити і врешті-решт здобути нашу Перемогу!