Старовинне козацьке містечко на берегах річки Снов… Його територія згадувалася у «Повісті временних літ», тут чернігівський князь Святослав отримав свою першу перемогу над половцями, саме цю місцину родина козацьких старшин Лизогубів перетворила на культурний центр. Мабуть, усі, хто хоч трохи цікавиться історією Чернігівщини, уже здогадалися – мова йде про Седнів. І саме сюди енергетики вирушили у свою чергову мандрівку просторами Чернігівщини.

– Седнів знаходиться всього у двадцяти кілометрах від Чернігова, тож це дуже зручно – дорога не далека і більше часу є на саму екскурсію, – кажуть енергетики. – Також дуже зручно, що всі визначні пам’ятки тут знаходяться недалеко одна від одної, а тому оглянути їх можна за один день.

Традиційно супроводжувала бажаючих доторкутися до історії рідного краю завідувачка науково-освітнім відділом Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського Наталія Самохіна. Оскільки історія Седнева нерозривно пов’язана із самим Черніговом, розпочалася її екскурсія із Древнього Валу, який досі таїть у собі купу таємниць тих часів, продовжилася Єлецьким монастирем, в усипальниці якого був похований Яків Лизогуб, і лише тоді плавно перетекла у сам Седнів.

– Кам’яниця Лизогубів, що вважається однією з найстаріших кам’яних будівель Придніпров’я, садиба Лизогубів з величезним парком на 22 гектари, в якому ще є залишки пів тисячолітньої липи, біля якої любив відпочивати Тарас Шевченко, альтанка Глібова, місцина біля якої відома всім школярам із вірша «Журба», і, звісно ж, церкви – Воскресенська, що була усипальницею Лизогубів, Успенська поряд із криницею, що славиться своєю цілющою водою, та Георгіївська, в якій знімали одну зі сцен відомого фільму «Вій». Кожна із цих пам’яток варто того, щоб провести біля неї не одну годину, – діляться енергетики. – А з цікавими історіями екскурсоводів – то і взагалі неначе чарівна казка. Плюс у самому Седневі на нас чекав сюрприз – справжній концерт від місцевих талановитих дітей. У результаті задоволення від цієї екскурсії точно отримав кожен!

І таких цікавих місць на Чернігівщині іще багато! Тож слідкуйте за анонсами нашого профспілкового комітету – в одному із них точно буде місце, яке ви стовідсотково захочете відвідати!