З початком повномасштабного вторгнення росіян співпраця з міжнародними партнерами стала ключовою складовою у відновленні пошкоджених обстрілами енергетичних об’єктів. Хоч енергетики у кожній області України прикладають максимум своїх зусиль для того, щоб усі ланки енергосистеми стало й ефективно функціонувати, без значних матеріальних ресурсів (як фінансових вкладень, так і наявності необхідного обладнання) зробити це просто нереально. Отут і приходять на допомогу наші друзі з інших країн. Тому візит представників Європейського об’єднання операторів систем розподілу «E.DSO» до АТ «Чернігівобленерго», що відбувся 6 серпня, був довгоочікуваним і бажаним.

Гостями нашої компанії стали сам Генеральний Секретар Європейського об’єднання операторів систем розподілу «E.DSO» Чарльз Форбс Ессер, а також представники кількох європейських національних операторів системи розподілу – Вернер Хенгст, Крістіан Людвіг, Андреас Кляйнль («Netz Niederocterreich GmbH», Австрія), Матіас Шайбельрайтер («Elektrodistribucija DOOEL Skopje», Північна Македонія) та Йоахім Гассер («Elektrorazpredelenie Yug EAD», Болгарія). Посприяв же цій зустрічі Президент Громадської спілки «Асоціації операторів розподільчих мереж України» Олександр Млинець.

Зі свого боку АТ «Чернігівобленерго» представляли Голова правління Товариства Сергій Фелик та заступник директора технічного з низьковольтних мереж Сергій Переверза. Також доєднався до зустрічі директор технічний АТ «Сумиобленерго» Олександр Маландій.

– «Чернігівобленерго» одним із перших в Україні відчуло, що таке агресія росіян, на своїх об’єктах. Протягом лютого-березня 2022 року нашим працівникам у різних куточках області доводилось відновлювати пошкоджені мережі просто під обстрілами, а сам Чернігів у якийсь момент повністю залишився без світла, тепла та води. Лише за півтора місяця із ладу були виведені понад тисяча об’єктів високовольтних та розподільних мереж, – розповів гостям Сергій Фелик. – Всього за кілька місяців власними силами, але з допомогою гуманітарного обладнання нам вдалося відновити електропостачання усім споживачам, але лише за тимчасовими схемами. Наслідки того періоду ми усуваємо й досі. Крім того, Чернігівщина – прикордонна область, а тому мережі, що знаходяться на прикордонних дільницях практично щодня знову і знову потрапляють під ворожий вогонь. Однак ми шукаємо варіанти виходу із цих складних ситуацій, продовжуємо реконструювати та модернізувати свої мережі і продумувати більш ефективні шляхи для подальшого покращення якості надання своїх послуг. 

Під час зустрічі гості АТ «Чернігівобленерго» мали змогу ознайомитись із проєктами, які наше підприємство уже реалізувало на практиці, а також тими, які тільки планує втілити у життя, керівництво ж нашої компанії – вислухати поради і пропозиції іноземних колег.

– У нас достатньо кваліфікованого персоналу, який може розробити масштабні енергетичні проєкти, та персоналу, який може їх реалізувати. Затримує лише брак фінансів, – підкреслив Сергій Фелик. – А тому ми будемо раді будь-якій допомозі із боку наших міжнародних партнерів. 

Сподіваємось, зустріч була плідною для обох сторін і в майбутньому ми побачимо її результати – реалізацію спільних енергетичних проєктів на теренах нашої області.