Поки дозволяє погода, чернігівські енергетики використовують будь-яку можливість, щоб якомога активніше провести свої вихідні. Останні тижні вийнятком не стали.
13 жовтня бажаючі доєдналися до ексурсії завідувачки науково-освітнім відділом Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського Наталії Самохіної до Тростянця на Ічнянщині. Відомий цей населений пункт тим, що у 1820 році його купила родина Скоропадських, а через тринадцять років тут почалося активне будівництво палацу і підсобних приміщень, а потім ще й облаштування парку на більш ніж 20 десятинах землі. Саме завдяки Івану Скоропадському, Тростянець став культурним центром району – у будинку господаря щотижня збиралися місцеві поміщики, влаштовувалися диспути, концерти, обговорення літературних новинок, а постійними гостями садиби стали Галагани, Тарновські, Милорадовичі, Маркевичі та інші відомі українські родини. Саме у цю атмосферу історії та культури і змогли заглибитися наші колеги два тижні тому.
А 19 жовтня 58 працівників різних підрозділів Чернігівсього РЕМ влаштували екскурсію у Межигір’я – колишню приватну резиденцію Президента України в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. А її історія не менш захоплива, ніж у Тростянця. До 10 квітня 1786 року на території сучасної резиденції діяв Межигірський монастир, заснування якого сягає ще княжої доби, однак за указом російської імператриці Катерини ІІ його ліквідували, а потім і взагалі підпалили. Лише наприкінці XIX століття діяльність монастиря була відновлена. Знову закритий він був більшовиками у 1923 році. Багато змін пережили ці стіни, а у квітні 1935 року політбюро видало указ про знищення всього комплексу, який в тому ж році і виконали. Далі ж на території резиденції жила «верхівка» ЦК КПРС. Історія і сучасність тісно переплелися у цих стінах, тож подивитись тут було що.
Ну а попередніми вихідними – із 17 до 20 жовтня – група енергетиків із 41 людини знову поїхала в тур вихідного дня у відпочинковий комплекс «Магурка» в селище Верховина Івано-Франківської області. Ліс, гори, річки і водоспади – тут енергетики змогли у тиші і спокої відпочити від своїх повсякденних клопотів.
– Дуже радує, що працівники нашої компанії такі активні. Гарний відпочинок – це запорука якісного виконання роботи, тож «Чернігівобленерго» лише виграє від цього. А ще більше радує, що вподобання наших енергетиків такі різноманітні. Їх цікавить і звичайне спокійне проведення часу, коли можна просто розслабитись і насолоджуватися природою і тишею, і активні спортивні ігри, і сучасні вистави та концерти, і пізнавальні екскурсії. Коли після цього у профспілку вони заходять із гарним настроєм, це найкраща нагорода за нашу роботу! – говорить голова профспілкового комітету АТ «Чернігівобленерго» Іван Тимошенко.