Осінь довго радувала нас аномально теплою погодою, однак початок листопада ознаменувався значним зниженням температури повітря, дощами та шквальним вітром майже у всіх регіонах України. Чернігівщина винятком не стала і, звісно ж, такі погодні умови, як і зазвичай, принесли її мешканцям чимало клопотів, а енергетикам – роботи. У період із 2 до 5 листопада через негоду відключалося 9 ПЛ 110 кВ, 14 ПЛ 35 кВ та 291 ПЛ 10 кВ, без електропостачання на певні періоди залишалося 186970 абонентів.
Ви тільки вдумайтесь в останню цифру! Щоб повернути світло усім цим споживачам, до відновлювальних робіт була залучена максимально можлива кількість персоналу АТ «Чернігівобленерго», кілька днів поспіль енергетики 24 на 7 працювали на пошкоджених лініях, а оператори кол-центру так само цілодобово обробляли заявки від населення. За ці чотири дні таких надійшло 6377. 4934 заявки (а це 77,4% від загальної кількості) мали ознаки аварійних. Піковим стало 4 листопада – аварійними цього дня були 2937 заявок із 3304 (88,9%).
Звісно, до таких ситуацій працівникам нашого Товариства не звикати, адже Чернігівська область має значну протяжність повітряних ліній електропередачі, які часто проходять важкодоступною місцевістю – лісами, чагарниками, болотами. А тому не завжди рятують у цих випадках навіть періодичні планові чистки трас охоронних зон ЛЕП. Утруднює ж ситуацію неналежний догляд за зеленими насадженнями ще й на території населених пунктів. Статистикою щодо наслідків такого «догляду» ми з вами нещодавно ділилися, тож повторюватися не будемо. Та ще більше, ніж ця статистика, нас засмутили результати опитування, проведеного у телеграм-каналі нашого підприємства https://t.me/chernigivoblenergo. На запитання, як споживачі слідкують за зеленими насадженнями на своїй території, 28% із тих, хто виявив бажання проголосувати, відповіли, що… ніяк, бо енергетики самі обріжуть дерева та кущі, якщо їх стан впливатиме на роботу енергооб’єктів. Якщо ж враховувати, що у 43% просто немає таких насаджень біля ЛЕП, виходить, що свідомих споживачів, які бачать взаємозалежність між станом дерев та кущів у своїх містах та селах і відключеннями світла, не так вже й багато – всього 29%.
Дуже хотілося б, щоб кожен іще раз задумався над зонами відповідальності обленерго, органів місцевого самоврядування та самих споживачів у цьому питанні. На нас очікує непроста зима, тож маємо скоротити усі ризики виникнення аварійних ситуацій. Досить і тих, які нам регулярно підкидає ворог.