Останні два роки АТ “ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО” взяло приціл на технічне переоснащення розподільних мереж 0,4-10 кВ. Більшість обладнання на цих класах напруги фізично і морально застаріло, що призводить до зростання проблем з якістю електричної енергії та перебоїв в електропостачанні. Для покращення ситуації, яка склалась, АТ “ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО” максимально спрямовує кошти на те, щоб провести заміну зношеного обладнання на нове. Так, наприклад, у 2019-2020 роках за рахунок інвестиційних програм проведено повну заміну 114 шт. КТП 10/0,4 кВ на нові щоглові трансформаторні підстанції. Ці ЩТП 10/0,4 кВ укомплектовані сучасним обладнанням: герметичні силові трансформатори зі зменшеними питомими втратами та меншими фізичними розмірами, з мінімальними витратами на обслуговування під час експлуатації (не потребують періодичного догляду за рівнем трансформаторної оливи), мають високі показниками захисту від перегріву, високі експлуатаційні характеристики. В якості комутаційного апарату 10 кВ використовується запобіжник-роз’єднувач 10 кВ вихлопного типу Sicame ВS-15. Апарати нові для мереж товариства, але давно відомі в роботі електричних мереж США та країн Європи. Його перевагами є проста та надійна конструкція, яка дозволяє багаторазово використовувати патрони запобіжників, має індикацію спрацювання запобіжників, стійкий до спрацювань та виготовлений з полімерної ізоляції; - корпус РУ 0,4 кВ виготовлений з ударостійкої термореактивної пластмаси армованої скловолокном, має стійкість до агресивного середовища, ультрафіолетових променів, несприятливих погодних умов та механічних пошкоджень, з часом не втрачає привабливий сучасний дизайн. Крім того, не потребує періодичного поновлення захисного покриття (фарбування), як це потребують металеві корпуси - для захисту від перенапруг електрообладнання використовуються ОПН-10 та ОПН-0,4 в полімерних корпусах (ОПН 10 кВ встановлюється на опорі до силового трансформатора, ОПН 0,4 кВ встановлюється на перших опорах відхідних ліній 0,4 кВ від даної стовпової ТП). ОПН в полімерному корпусі не потребують випробування в процесі експлуатації, мають високу надійність (низький рівень пошкоджень під час спрацювання, що зменшує витрати на експлуатацію), відсутність супроводжувального струму після затухання хвилі перенапруження, стабільність характеристик та стійкість до старіння, здатність до розсіювання великих енергій. Крім легкості та безпечності в обслуговуванні, перевагою ЩТП є її компактні розміри та естетичний вигляд.

Також у 2020 році в рамках капітального ремонту було здійснено заміну 14 шаф КТП 10/0,4 кВ з обладнанням (окрім силових трансформаторів), що в свою чергу сприяє скороченню перерв в електропостачанні, спричинених аваріями на застарілому обладнанні.

Окремо слід зазначити про реконструкцію повітряних ліній 0,4 кВ, яких за два роки було проведено на 18 об’єктах. При реконструкції здійснюється повна заміна електроопор і проводу на ізольований, а на протяжних повітряних лініях додатково встановлюються розвантажувальні підстанції 10/0,4 кВ. Такий комплекс робіт вирішує питання низької напруги у споживачів, які знаходяться в кінці лінії, підвищує надійність роботи мережі, особливо за несприятливих погодних умов. Адже для ізольованого проводу не страшні “захлистування” проводів та падіння мокрих гілок, що у мережі з неізольованим проводом приводить неодмінно до відключення ПЛ-0,4 кВ та знеструмлення споживачів.